Üveges sört bontanál, de pont nincs nálad nyitó?
Minden vágyad egy üveg bizsergetően hideg sör, és legnagyobb bánatodra nincsen a közeledben nyitó? Legközelebb pár tipp azért jusson eszedbe az alábbi összeállításból, ha az a makacs kupak nehezen adná meg magát.
Például egy lakáskulcs csak akad nálad: a domináns kezeddel csúsztasd a kulcs hosszú felületét a fém redők alá, majd óvatos mozdulatokkal lazítgasd a kupakot. Lehet, hogy közben fordítanod kell az üvegen egy kicsit, hogy nagyobb felületen tudd a fémet feszegetni.
Mintha rémlene a családi öregek legendás módszere is, miszerint két sört egymással próbáljunk meg kinyitni. Kicsi kézügyességre azért itt is szükség lesz, mert az egyik üveget fejjel lefelé kell fordítani, hiszen csak úgy lehet összeakasztani a kupakjaikat. A két recés él le fogja hámozni legalább az egyik kupakot, főleg ha erősen tudjuk tartani a palackokat.
Fém kanál vagy villa is jó eséllyel akad a környéken: akár a nyéllel, akár az étel számára kialakított végével is előbb-utóbb boldogulunk majd a nagy nyitó projektben. Az olló is szóba jöhet, amit szintén két módon vethetünk be. Egyfelől a két penge közé szoríthatjuk a kupakot, és az eszközt felfelé emelve előbb-utóbb sikert arathatunk. Másik verzió pedig, hogy körbe nyirbáljuk a peremet, hátha akkor fellazul annyira, hogy elengedje a szorítást.
Öngyújtóval szintén próbálkozhatunk, de ebben az esetben szikráztatásra nem lesz szükség: az üveg nyakának tetejét fogjuk meg úgy, hogy elég hely maradjon az öngyújtónak mutatóujjunk és a kupak alja közt. A szabad kezünkkel addig nyomkodjuk a tűzcsiholó eszközt, amíg az mechanikusan le nem választja a fémet az üvegről. A nem dohányzók rúzzsal is nekieshetnek, de szinte bármilyen tárgy megfelelhet, aminek hosszúkás, kézbe illő, esetleg rúd alakja van: akár egy görbülő vagy csomós faág is jó szolgálatot tehet.
Lakberendezők rémálma az ajtóval való nyitás: picit meg kell billenteni a palackot, és a zárnyelv üres helyére befeszíteni a kupakot. Kellő erőhatással, a jó szöget eltalálva a fém le fog pattanni. A csavarhúzó – ami nem csillag – se maradjon ki a felsorolásból: a lapos végével célozzuk be a kupak alját, majd a nyéllel emelő mozdulatot gyakoroljunk. Van olyan háztartás, ahol már a konyhapult is átélt ilyen műveletet, vagy akár egy tégla – a lényeg, hogy egy olyan felület legyen, ami határozott éllel rendelkezik. Helyezzük oda a kupak alját, majd ütögessük a kupakot a kezünkkel vagy valamilyen kemény tárggyal, addig, amíg elengedi az üveget. Ez egyébként még egy erdei kiránduláson is jól jöhet, ha találunk egy szögletesebb kődarabot.
Hihetetlenek hangzik, de valamilyen papírt sűrűn összehajtogatva is sörnyitót kapunk: még amerikai papírpénzzel is működik állítólag a trükk. Sőt egy gyűrű képességeit se becsüljük alá: a tenyerünkkel takarjuk le a sörösüveg tetejét, majd addig ügyeskedjünk, még a gyűrűsujjunk a kupak széle alá kerül. Döntsük meg a palackot 45 fokkal, markoljunk rá, és hagyjuk, hogy az ékszer bele akadjon a kupak peremébe, majd kezdjük húzkodni. Legjobb az arany és a titán erre a célra – amit nem kockáztatnánk, az az ezüstből készült gyűrű, ez ugyanis könnyen deformálódhat. Vagy egy másik kiegészítővel is próbálkozhatunk: kapjuk le a derekunkról az övünket, melynek csatjával jó eséllyel el tudjuk távolítani a kupakot.
Ide kívánkozik:
Perzsa
Forrás: delish.com