Tényleg csodaszer az almecet? Előnyök és kockázatok következnek
2021. April 8.Az almaecetről elterjedt az utóbbi években, hogy szinte általános csodaszer, melynek rendszeres fogyasztásával egyszerre fogyhatunk, kezelhetünk emésztési zavarokat, csökkenthetjük egyes betegségek kialakulásának kockázatát, sőt még a bőrünket is szebbé varázsolhatjuk a segítségével. Vajon tényleg hatásos?
Hogyan segíthet a fogyásban?
Magas savtartalma a kulcs, ennek révén gyorsabban eltelünk az étkezések alkalmával, és végső soron kevesebbet eszünk.
Hogyan javítja az emésztésünket?
A fermentációs eljárás során, azaz előállítása közben olyan probiotikumok keletkeznek, amelyek erősítik az immunrendszerünket, és javítják az emésztésünket.
Meglepő módon a gyomorsavproblémák kezelésében is segítségünkre lehet. A gyomorsav – mint neve is mutatja – a gyomrunkban található, kivéve, ha valakinek savas refluxa van, ami legyengült gyomorizmokat jelent. A sav így feljut a nyelőcsövünkbe, és ott égető, maró érzést vált ki. A savas almaecet ezen úgy tud segíteni, hogy vízben oldva lúgosító hatásúvá válik. Nem minden esetben előnyös fogyasztása, ugyanis ha a gyomorfájdalmainkat fekélyek vagy nyelőcső elváltozások okozzák, akkor az ecet súlyosbítja a problémát, így jobb, ha először inkább orvoshoz fordulunk gyomorpanaszainkkal.
A vércukorszintünkre is jó hatással lehet
Az ecet fogyasztása csökkentheti étkezés után a glükóz és az inzulin termelődését. Ehhez egészen kis mennyiséget kell csak elfogyasztani, étkezés előtt kb. 4 teáskanálnyit.
Melyek a kockázatok?
Magas savtartalma miatt károsítja a fogzománcot. Ezt a hatást csökkenthetjük azzal, ha szívószál segítségével fogyasztjuk. Fontos a mennyiségi korlát betartása is, ha ugyanis napi 1-2 evőkanálnyinál többet fogyasztunk belőle, az alacsony káliumszintet eredményezhet szervezetünkben.
A cukorbetegséggel élők számára sem ajánlott orvosi konzultáció nélkül fogyasztani, mivel esetükben különösen fontos a vércukorszint megfelelő szinten tartása.
Forrás: mashed