Paprikás csirke nodeklivel és uborkasalátával

Hozzávalók
- 4 db tanyasi csirkecomb
- 4 db csirkeszárny
- 4 db csirkeláb
- 4 db vöröshagyma
- 4 db paradicsom
- 4 gerezd fokhagyma
- 1 liter barna csirkealaplé
- 10 dkg füstölt szalonna
- Bezdani pirospaprika
- 3 dl creme fraiche
- 15 dkg vaj
- 1 narancs leve
- citrom
- ecet
- cukor
- só
- bors
Elkészítés
Füstölt szalonnával, felkarikázott hagymával és paradicsommal lerakjuk az előzőleg besózott, borsozott csirkecombokat, szárnyakat és lábakat egy tepsibe, majd egy óra alatt a 200 fokos sütőben ropogósra sütjük.
Közben többször meglocsoljuk bővel az alaplével.
A nokedlihez a tojásokat kikeverjük a creme fraiche-sel és elkeverjük a liszttel. Forrásban lévő, sós vízbe, kanál segítségével kiszaggatjuk.Ha megfőtt, hideg vízzel leöblítjük, hogy ne ragadjanak össze.
Tálalás előtt petrezselymes vajon megfuttatjuk és reszelünk rá egy kevés citromhéjat.
Ha elkészült a tepsis csirke, kiszedjük a húsokat, a paradicsomos.hagymás alapot pedig egy szűrőn átpasszírozzuk. A leszűrt szósz felforraljuk, beleszórjuk a pirospaprikát és vajjal sűrítjük.
Mikor besűrűsödött, jöhet hozzá a fél narancs leve és a tejföl is. Ha kész a szósz, a csirkecombokat és a lábakat még egyszer megrottyantjuk benne.
Az uborkát félbe vágjuk, kikaparjuk a magját, felkarikázzuk és besózzuk. Ecetes-cukros lébe áztatjuk.
